Ale zamiast być w centrum uwagi, woli zwracać uwagę na bliskich jej sercu: na dzieci bezdomne, maltretowane, mające myśli samobójcze.

Ale zamiast być w centrum uwagi, woli zwracać uwagę na bliskich jej sercu: na dzieci bezdomne, maltretowane, mające myśli samobójcze.

75 lat, niemieckie korzenie.

Ale zamiast być w centrum uwagi, woli zwracać uwagę na bliskich jej sercu: na dzieci bezdomne, maltretowane, mające myśli samobójcze.

„Robi coś, czego szlachta normalnie nie”

Zamiast wielkiej uczty na jej cześć odbędzie się seminarium w Teatrze Oscar w Sztokholmie, które będzie poświęcone fundacjom, które wspiera Królowa. Jedną z nich jest World Childhood Foundation, którą Silvia założyła w 1999 roku, aby zapewnić dzieciom na całym świecie lepszą ochronę przed wykorzystywaniem seksualnym. „Szwedzi bardzo szanują zaangażowanie królowej w sprawy dzieci” – mówi ekspert od arystokracji i autor Roger Lundgren. „Zburzyła granice, mówi o niewypowiedzianym. Robi coś, czego szlachta normalnie nie robi”. Z jej powodu wiele krajów zmieniło przepisy dotyczące ochrony dzieci.

Silvia jest uważana za wybawcę monarchii

Silvia Sommerlath z Heidelbergu nie tylko przewróciła głowę ówczesnemu następcy tronu Karola Gustawa. „Uratowała monarchię” – jest przekonany Lundgren. Kiedy szwedzki król Gustaw VI. Adolf zmarł w 1973 roku, a 27-letni Karol XVI. Gustaw został królem, ponieważ niewielu Szwedów uwierzyłoby w przyszłość monarchii.

© imago / ZUMA / Keystone Silvia na ślubie z Carlem Gustafem w 1976 roku

Tak zwany książę partyjny nie spełniał tej roli. Nie było jeszcze wiadomo, że rok wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium spotkał młodą kobietę, która nie mogła już wyjść z głowy. Silvia pracowała tam jako gospodyni i dzięki swoim umiejętnościom językowym odpowiadała za VIP. „Carl Gustaf obserwował ich przez lornetkę i w końcu zaprosił na obiad” – relacjonował ekspert od arystokracji. Reszta jest historią.

Trudne początkowe dni na farmie

Pierwszy raz na dworze nie był łatwy dla młodego Niemca, który od dziesięciu lat mieszkał w Brazylii. „Pochodzę z zupełnie innego środowiska i było rzeczy, których musiałem się nauczyć, zwłaszcza język” – powiedziała w wywiadzie dla Kungliga Magasinet. Poza tym na dworze nie było kobiety, która mogłaby ją nauczyć, jak się zachować, bo jej teściowa już nie żyje. W końcu otrzymała pomoc od Ingrid, żony duńskiego króla Frederika.

© Anna-Lena Ahlström, Kungahuset.se Silvia i Carl Gustaf z ich najstarszą córką Victorią i ich rodziną

To dzięki otwartości Silvii rodzina królewska ponownie stała się popularna wśród Szwedów. Pomogły jej również jej korzenie, mówi sama Królowa w oficjalnym wywiadzie. „Mówią, że mam brazylijskie serce, niemiecką głowę i szwedzką duszę”. Jako królowej często pomagała jej spontaniczność. „Kiedy spotykam tak wielu ludzi, myślę, że bardzo ważne jest, aby być spontanicznym i niezbyt nieśmiałym. Moje portugalskie i brazylijskie strony bardzo mi pomogły w otwieraniu drzwi i łączeniu się z ludźmi, których poznałem. “

triapidix300 opinie kfd

Lundgren: „Ma wyjątkowy dar widzenia ludzi, z którymi rozmawia. Kiedy wchodzi, można dosłownie poczuć jej obecność”. Jej córka, Crown Princess Victoria, ma te same zdolności. Kolejny powód, dla którego monarchia jest znowu bardzo popularna wśród Szwedów. W telewizji są specjalne programy na 75. urodziny królowej, a gazety mają dodatkowe strony.

© Jonas Ekstromer, Kungahuset.se Królowa Silvia z rodziną – w ostatnich latach liczba wnuków stale rośnie

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

W tym tygodniu stolica Austrii mogła wziąć udział w królewskiej wizycie ze Szwecji.

Crown Princess Victoria

był gościem w Wiedniu.

W środę Crown Princess Victoria udała się ze Szwecji do Wiednia, aby wygłosić wykład na temat zrównoważonego rozwoju badań jądrowych w Agencji Energii Atomowej MAEA w mieście ONZ. Dla 41-letniej następczyni tronu, która od lat poświęca się ochronie środowiska, była to sprawa serca.

Szczególnym życzeniem księżnej tronu było także odwiedzić konie lipicańskie w Hiszpańskiej Szkole Jeździeckiej. Na ich prośbę zorganizowano prywatną demonstrację i oprowadzanie po stodole. Jeśli spojrzysz na zdjęcia, które szwedzka rodzina królewska opublikowała na swojej stronie na Instagramie, Victoria naprawdę podobała się ta wizyta.

Wizyta księżnej koronnej Wiktorii w Wiedniu była ograniczona do jednego dnia, po krótkiej wycieczce do szwedzkiej ambasady udała się do domu do Sztokholmu, aby wrócić do męża, księcia Daniela i dzieci Estelle i Oscara, którzy zostali w domu. otrzymać.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Sekretarz stanu ds. Sztuki i kultury

Ulrike Lunacek

(Zieloni) ogłosili dziś swoją rezygnację. Zajmując się niszczycielskimi środkami przeciwko kryzysowi koronowemu dla przemysłu kulturalnego, była mocno krytykowana.

Zaskoczeniem było, że Werner Kogler wybrał Lunacek na stanowisko Sekretariatu Stanu ds. Kultury i Sztuki. Choć przypisano jej wszelkiego rodzaju kompetencje, nie było wśród nich kultury i sztuki. Pewna siebie scena – delikatnie mówiąc – zareagowała odpowiednio od początku. W naszych szeregach pojawił się również przeciwny wiatr, ponieważ Eva Blimlinger, była rektor Akademii Sztuk Pięknych, a obecnie członek Rady Narodowej, również została publicznie urażona, że ​​nie została wybrana.

Trzeba przyznać, że prawie 63-letnia Dolna Austriaczka nie była zbyt sprytna podczas swojej krótkiej kadencji. Nigdy nie odniosło się wrażenia, że ​​tłumaczka, która w rzeczywistości specjalizuje się w polityce europejskiej i międzynarodowej w ogóle, czuła się zbyt dobrze w swojej nowej roli.

Niefortunne okoliczności

Prawdopodobnie nie byłoby to tak tragiczne, gdyby nie kryzys koronowy, a obszar, za który był odpowiedzialny, nie należał do najbardziej dotkniętych gałęzi przemysłu. Niezwykle niefortunne wystąpienie po stronie wicekanclerza Wernera Koglera w sprawie ewentualnego rozluźnienia sprawiło, że działacze kultury stanęli przeciwko nim. Fakt, że do samego końca nie potrafiła zdefiniować wyjścia z kryzysu, spowodował, że spadła na nią burza medialna – szczególnie gorzka jak na Zielonych, ponieważ partia zawsze mogła być pewna okazywania sympatii ze sceny.

Jakoś w końcu to chyba za głupie dla Lunacka, nawet jeśli druga porażka w krótkim czasie jest z pewnością gorzka. Być może jeszcze gorzej było z nią, gdy dwa lata temu, po pospiesznym wyjeździe Evy Glawischnig, głosowała w Radzie Narodowej na podzielonych wówczas Zielonych i wydarzyło się prawie nie do pomyślenia, że ​​partia została wyrzucona z Rady Narodowej.

Europejski polityk polityczny

Lunacek również odniosła sukces wśród wyborców, więc była w stanie oczekiwać 14,5 procent dla Zielonych jako głównego kandydata w wyborach do UE w 2014 roku. Udowodniła, że ​​sytuacja polityczna jest trudna, kiedy kilka lat wcześniej była w stanie zastąpić weterana Johannesa Voggenhubera na czele europejskiej delegacji.

W Brukseli była rozpoznawana jako postać polityczna ponad podziałami partyjnymi. Dla niej, która przez wiele lat była w związku z peruwiańską kobietą, ważne było, aby homoseksualiści byli zawsze równi prawnie. W polityce europejskiej Kosowo stało się ich głównym regionem. Była tam sprawozdawczynią Parlamentu Europejskiego, któremu również przewodniczyła jako wiceprzewodnicząca.

Dobre warunki pod turkusowo-zielenią

Lunacek jest uważany za pragmatyka w Zielonych i dlatego nie pasował tak źle do turkusowo-zielonej konstelacji. Od dzieciństwa nie była jej obca pozycja w Partii Ludowej, ponieważ pochodziła z konserwatywnej rodziny. Jej ojciec był między innymi dyrektorem generalnym w Raiffeisen Ware, a rodzina mieszkała w Dolnej Austrii i Wiedniu jako rodzina z klasy średniej.

Stamtąd młody Lunacek został wciągnięty w świat. Po roku wymiany w USA, studiowała tłumaczenia ustne języka angielskiego i hiszpańskiego w Innsbrucku. Była zaangażowana w tworzenie schroniska dla kobiet w Innsbrucku, redaktor magazynu „Südwind” i przewodnicząca stowarzyszenia „Frauensolidarität”. Kolejne stacje zapalonej pływaczki, która na Eurogames zebrała liczne medale dla sportowców homoseksualnych: klub sportowy dla lesbijek i przyjaciół „Marantana”, austriackie forum lesbijek i gejów oraz wiedeńskie „TheaterBrett”, gdzie występowała jako pantomima.

Po kilku ostatnich tygodniach można wątpić, czy mimo tego istotnego doświadczenia przyciąga ich kultura w następstwie polityki.

O osobie: Ulrike Lunacek urodziła się 26 maja 1957 roku w Krems an der Donau. Studiowała tłumaczenia ustne języka angielskiego i hiszpańskiego na Uniwersytecie w Innsbrucku, zajmowała się problematyką kobiet i spraw społecznych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, pracowała jako dziennikarka i od lat 90. aktywnie współpracuje z Zielonymi. W 1996 roku została menadżerem federalnym. Od 1999 roku Lunacek przez dziesięć lat była członkiem Rady Narodowej, zanim przeniosła się do Parlamentu Europejskiego, gdzie została wiceprzewodniczącą. W drugiej rundzie jako główny kandydat w wyborach do UE Zieloni osiągnęli 14,5 procent w 2014 roku, a tym samym najlepszy w historii wynik w ogólnokrajowym głosowaniu. Od stycznia 2020 roku pełniła funkcję Sekretarza Stanu ds. Kultury i Sztuki w Zastępcy Kancelarii.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Lato, słońce, miłość do ogrodu – nowe zdjęcia dwójki dzieci z Polski

Księżniczka Szwecji Wiktoria i książę Daniel szerzyli dobry nastrój.

Właściwie przyznaj

Crown Princess Victoria i Prince Daniel of Sweden

rzadko rzuca okiem na jej prywatny zamek Haga. Ale teraz pokazują swoje dzieci w prywatnym ogrodzie.

© Linda Broström, Królewski Dwór Szwecji Rodzeństwo dobrze się czuje na łonie natury

Beztroskie dzieciństwo

Pokazują to letnie zdjęcia księżniczki Estelle i jej młodszego brata, księcia Oscara

Szwedzka rodzina królewska przez Instagram

i udostępnił oficjalną stronę internetową pałacu. Zdjęcia pokazujące, jak bardzo siedmiolatek i trzylatek cieszą się wakacjami, olśniewają fanów w mediach społecznościowych.

„Estelle wygląda jak mini wersja Victorii”, ktoś pisze o zdjęciu i ma na myśli to, na którym Estelle stoi w ogrodzie z bratem i uśmiecha się do kamery.

Wiadomość dla koneserów

Wesołe i sielankowe zdjęcia zatytułowane są: „Letnie wakacje” – Estelle i Oscar nadal cieszą się nimi w domu na zamku w Hadze. Przekaz, który wywołuje u wszystkich widzów pragnienie wakacji i wakacji, jest dobrze odbierany.

© Linda Broström, Królewski Dwór Szwecji Książę Oscar pokazuje nam gąsienicę

Fani Royal piszą wiele komentarzy na temat zdjęć: „Dzieci wyglądają świetnie”. Wiele komentarzy to po prostu: „Tak słodkie”, „Urocze”, „Ta dwójka jest po prostu cudowna” lub „Ciesz się wakacjami”. Trudno przeoczyć fakt, że oboje to robią.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Młoda szwedzka księżniczka Estelle była na koncercie metalowego zespołu Metallica („Nothing Else Matters”. Siedmiolatka i jej rodzice, księżna Wiktoria i książę Daniel, mieli we wtorek wieczór koncertowy na stadionie piłkarskim w Göteborgu, powiedziała rzeczniczka rodziny królewskiej. gazeta „Göteborgs-Posten”.

Rzeczniczka powiedziała niemieckiej agencji prasowej, że z całą pewnością można powiedzieć, że Estelle jest fanką grupy. To już drugi raz, kiedy widziała Metallikę. Zgodnie z tym – i na podstawie jednego z największych światowych hitów zespołu – gazeta „Aftonbladet” miała nagłówek: „Nothing Estelle Matters”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Królowa Silvia

, Księżniczka Wiktoria i Księżniczka Estelle zostały oprowadzone po zoo i odwiedziły pandy, lwy, słonie itp. Na koniec goście honorowi nakarmili razem dwie żyrafy Fleur i Sofie.

Księżniczka Estelle

okazał się „wielkim miłośnikiem zwierząt i miał wiele pytań na temat czworonożnych przyjaciół” według transmisji z zoo.